Kabely napájecí

                                  

                                Zephyr N       

Zephyr N je v pořadí již čtvrtou inkarnací napájecího kabelu z rodiny Zephyr. Stejně jako předešlé modely se skládá z 8mi kusů jednotlivě izolovaných hybridních vodičů s pevným jádrem, dielektrikum je Teflon. Zemnící vodič tvoří lanko z OFC s polyetylénovou izolací. Stínění je realizované punčoškou z postříbřené mědi, vrchní obal je PVC a nylonový oplet. Celý kabel je opět vyráběn čistě ručně s omezením výrobní délky.

 

Charakterem zvuku se nachází mezi variantou  „2“ a „T“. V poslechových testech všech variant se ukázal jako zvukově nejvyváženější a tedy ze všech modifikací  jako nejuniverzálnější. Nahrazuje v nabídce variantu  „T“.

 

Specifikace:

  Průměr kabelu:   15mm

  Průřez vodičů:  3.0 mm² (0.0056 Ohm/1m)

  Vodič specifikace:   solid core 8 jednotlivě izolovaných kusů, lanko 1 kus

  Dielektrikum:   PTFE (Teflon®), polyetylén

  Terminály:   zlacené

  Výroba:  kompletně ruční

 

 

Cena:

1,5m  .....  5.600,- CZK

  2m  ......  6.800,- CZK

 

Změny vyhrazeny.

 

                                 Zephyr 2

 

Napájecí kabel  Zephyr je pokračováním původního Zephyru a liší se osazenými konektory. Cena zůstává stejná a zvukově došlo k umírnění vyšších kmitočtů a charakter se posunul více k neutralitě. Kabel se skládá z 8mi kusů jednotlivě izolovaných vodičů s pevným jádrem z bezkyslíkaté mědi potažené stříbrem, dielektrikum je Teflon. Zemnící vodič tvoří lanko z OFC s polyetylénovou izolací. Stínění je realizované punčoškou z postříbřené mědi, vrchní obal je PVC a nylonový oplet. Ruční výroba.

Proti variantě „N“ podává nápadněji vysoké kmitočty, bude vhodný v případě kdy je potřeba oživit příliš usedlý, nebo basově přeexponovaný zvuk.

 

Specifikace:

 Průměr kabelu:   15mm

 Průřez vodičů:   3.0 mm² (0.0056 Ohm/1m)

  Vodič specifikace:   solid core 8 jednotlivě izolovaných kusů, lanko 1 kus

  Dielektrikum:   PTFE (Teflon®), polyetylén

  Terminály  zlacené

  Výroba:  kompletně  ruční

 

Cena:

1,5m  .....  5.600,- CZK

  2m  ......  6.800,- CZK

        

 

Změny vyhrazeny.

 

 

 

               Zephyr T - produkce ukončena

 

Napájecí kabel  Zephyr T se skládá z 8mi kusů jednotlivě izolovaných hybridních vodičů s pevným jádrem, dielektrikum je Teflon. Zemnící vodič tvoří lanko z OFC s polyetylénovou izolací. Stínění je realizované punčoškou z postříbřené mědi, vrchní obal je PVC a nylonový oplet. Ruční výroba.

 

 

 

Specifikace:

  Průměr kabelu:   15mm

  Průřez vodičů:  3.0 mm² (0.0056 Ohm/1m)

  Vodič specifikace:   solid core 8 jednotlivě izolovaných kusů, lanko 1 kus

  Dielektrikum:   PTFE (Teflon®), polyetylén

  Terminály:   zlacené

  Výroba:   kompletně ruční

 

 

Cena:

1,5m  .....  5.600,- CZK

  2m  ......  6.800,- CZK

 

Změny vyhrazeny.                                               

                                                     

                                                                    

                                                  HODNOCENÍ UŽIVATELŮ

 

    

Se Zephyrem N je okamžitě patrný rozdíl proti ostatním Zephyrům, a jednoznačně je to u mě nejlepší kabel. Zvuk je pevný, hladký, silně muzikální, bas konturní a plný, hudba baví. Výborné podání okrajových pásem, jakoby trochu výraznější, jednoduše jsou ty basy a výšky dobře rozlišené a podávané, ale ne nepříjemně zvýrazněné objemově, s tím, že by docházelo k potlačování středního pásma.

„N“ přináší větší prostorovou scénu a černé pozadí. Středy mají výborné prokreslení až ztělesnění, neumím ten pocit jinak popsat, a u strunných nástrojů je výborný impulz struny a věrná  barva nástroje. Na mé sestavě vnímám největší rozdíl oproti dalším modelům na zdrojovém komponentu.

Jaroslav N.

 

 

Zvuk s novým Zephyrem N  je přítomný a šťavnatý. Nemá výraznější nižší výšky jako dělá Zephyr 2, ani takovou tu hřejivost a měkkost na spodním středu a basu jako ZephyrT. Je vysoce dynamický, strhává k podupávání si do rytmu, má sytější bas než 2. Tečko má proti němu celkově zvuk měkčí, a prostor se u něj může jevit takový rozložitější, spíše lehce vzdálenější než s Nkem. U něj jsou zdroje zvuků konkrétněji zobrazené a až takovým hmatatelným způsobem. Zephyr N  je bezesporu celkově nejvyváženější.

P.R.

 

 

Zephyr N ma suchy (v pozitivnom zmysle) neutralny prejav a velmi pevne a pritom hlboko iduci   artikulovany bas.  Scena nie je tak roztiahnutá do sirky jako u Zephyr T, je s jasnejsou lokalizaciou uprostred. Kabel sa mi preto javi velmi univerzalne a zaroven nenapadne. Pride mi maly rozdiel proti Zephyr T. Nko ma prakticky vsetky jeho pozitiva, javi sa ale ako "neutralnejsi" nez Zephyr T, ktory  ma jemnejsi vysky, resp akoby jemne potlacal tie "tvrdsie"

Vilo

 

 

Zephyr N je jednoznačně kabel, proti kterému nemám v zapojení před filtrací vůbec nic, prostě zvuk, který není ovlivněn,  tvrdé konturované basy, prokreslené  středy a čisté výšky, krásný prostor, paráda.

Pavel D.

 

 

Zephyr N má  vsechno dobre z "T" a navic ma vice prirozenosti, zvuk je ke mně  blize nez s "T". Tohle je muj favorit.

F.S.

 

                                         

 

                                        

Zephyr (původní) - lehce zvýrazňuje výšky, malinko "uřvaný". Avšak s mým koncovým Rotelem si rozumí, tam to je bez připomínek :-).
Zephyr T -  při porovnání se Zephyrem je temnější , má pevný zvuk (někde však může být té temnoty příliš). Ale s mým preampem od Rotelu opět dobrá volba.
A nový  Zephyr 2 - tady je znát, že vývoj se nedá zastavit :-), naprosto neutrální kabel, hrál přijatelně, kamkoliv jsem ho strčil. Ze současné nabídky Noble Audio je to podle mě ideální volba pokud někdo kupuje u Vás jen jeden kabel, nebo začíná s laborováním.
 
Mějte se pěkně a přeji hodně zákazníků, stejně spokojených jako já.... :-)

Rožníček Pavel 

 

 

Dobrý večer,

Zephyr 2 je krásně rozlišený a "prostorový", ale přišlo mi že má menší kontrolu nad basy a občas "zaduní". Oproti tomu Zephyr T krásně ovládá basovou složku, bohužel celý dojem hází trochu do "temna". Synergistic Research A/C Master coupler  spojuje pevné podání basů a super rozlišení i když s maličko horším prostorem než Zephyry, ale vyšel mi jako nejlepší "kompromis".  Jeho cena je však od Zephyrů trojnásobná.

S pozdravem Radek M.

 

Otestoval jsem Zephyr T a Zephyr 2, byl v nich jasně patrný rozdíl. Zephyr T mi ve vážné hudbě zdůraznil těla nástrojů (sytost)a proti dvojce zjemnil výšky,byly takové uvolněnější. Zephyr 2 byl o něco více detailní na výškách,všechna pásma byla vyrovnaná. Osvědčilo se mi zapojení Zephyr T před filtraci a Zephyr 2 do předzesilovače.

Martin H.

 

Tak konečně jsem se přes víkend dostal k vyzkoušení nového zephyru T. No, musím předem říct, že mne to moc nepotěšilo, protože jsem zjistil, že potřebuji nakoupit domů více Zephyrů... Nyní mám od tebe jen jeden zephyr, který jde do filtru. Z filtru mám směsku různých, vesměs čínských káblů, nakoupených přes ebay v cca 100 USD. Když jsem nahradil čínu tvým novým kabelem Zephyr T, tak se celý zvuk rozjasnil, zpřesnil a hned jsem pochopil, že potřebuji další kabel. Zde jakékoliv dlouhé zkoumání bylo bezpředmětné, vše bylo slyšitelné po prvních vteřinách...

A.C.

 

Hned úvodem chci poznamenat, že Zephyr T se ukázal v mé sestavě(zesilovač LUXMAN L-590AX Mark II,zdroj Oppo 105 D - Casea modif., repro ATC SCM 50 pasiv, repro kabel TARA LABS ISM The 2EX, interkont TARA LABS RSC Air 1EX,filtr N.A.Sunrise ) jako  jeden z nejvyváženějších napájecích kabelů, jaké jsem měl doma. Při svém hledání vhodných napájecích kabelů k filtrační jednotce i ostatním přístrojům jsem vyzkoušel řádku kabelů ve velkém cenovém rozpětí. Namátkou - DhLabs Power+, Oyade Tunami,Furutech Powerflux, PS Audio ac 12, Vincent, V.D.Hul...     Zephyr T bych si troufl charakterizovat jako neutrální ve smyslu, že nic nepřidává, nebere, nezvýrazňuje tak jako mi to předvedly mnohdy jiné...
Např. rozdíl oproti Oyade Tunami byl hned slyšitelný na basech, kde se "Téčko" ukázalo pevnější, tvrdší, umí kopnout a má rozlišení a kontury. Není to na úkor hloubky basu, ta tam je obdobná jako umí Tunami, jen je zde bas více pod kontrolou. Po uvědomění si jak je na tom v basech jsem dále zjistil, že T má i větší živost a čistotu v horních 2 třetinách zvuku. Už se nesoustřeďuji a nelovím detaily,prostě tam jsou...Nástroje i hlasy jsou přirozené a mají i "tělo". Žádná analytičnost na úkor celku. Jednoduše vyvážený a muzikální zvuk, ale čitelnější než předvádí Tunami. Hlasy ještě o kousek více vypíchnuté a usazené v prostoru,který je taky o něco lepší, přesněji definovaný. On T totiž umí jednu věc, klid na pozadí. Ještě zajímavější pro mě bylo následné vyzkoušení Zephyr "klasik"(pozor na různé možnosti  pozic v zapojení a tím i výsledného zvuku ). Bál jsem se totiž trochu analytičnosti a ostrosti. Zbytečně. Zvuk zůstal stejně hudební a muzikální, jen se vše více umocnilo.Bas ještě přesnější, ale hlavně je rychlejší! Hlasy mají více emocí, reálnosti. Jsou až křehké,éterické,vzdušné. Ještě přesnější "hrany tónů".Výšky ještě zjemnily a šly do nejjemnějších detailů. Zvuk klasiku se dá popsat slovem BRILANTNÍ.

Po několika měsíčním a dlouhodobým zkoušení různých napájecích kabelů jsem tedy  zakotvil u 1x Zephyr  u přehrávače a 2x Zephyr T u filtrace a zesilovače. Takto jsem na mé sestavě dosáhl nejlepších výsledků. Chci Vám poděkovat za ochotu,trpělivost a tu možnost si vše v klidu naposlouchat!

Jaroslav N.

kimberraptor@seznam.cz

 

U mě síťový Zephyr T  skvělá volba ke konci Accuphase P450 (zbytek japončíci Luxman, Sony různýho věku). Po jeho zapojení došlo k pročištění v celém spektru, ke klidu na pozadí a tím i zlepšení prostoru. Basů nepřibylo a mají lepší rozlišení, razance zůstala. Projevil se nejlíp ze čtyř zkoušených, další byl bratříček Noble Audio-Zephyr, Van Den Hull-Mainsstream Hybrid a  Kabelguru-LAPP....                                 Basů má Zephyr T akorát a čistotu na středech a vÿškách. Proti variantě "T" byl Zephyr jakoby nevýrazný a měkčí, Van den Hull má podobné basy, ale není  tak čistý na středech a výškách jako Téčko.

Tomáš S.

 

Zephyr T jsem s mým VDH Mainsserver prohodil jen dvakrát a bylo jasno:-)
Zephyr T je u mne jednoznačně lepší i při zapojení ke zdroji,středy oproti VDH jsou jasnější a čistější,basy mají jen lehce ořízlou hloubku ale při porovnání s VDH je to ve výsledku lépe protože VDH pouštěl basy hlouběji bez kontroly a někdy už spíše zaduněly . Je lepší i prostorovost na středech a větší ostrost/sytost v podání hlasu a tím jeho výraznější oddělení –váš kabel je prostě výrazně lepší.

Po delším zkoušení mám ke své spokojenosti zapojeno - Zephyr T k Sunrise, Zephyr T k zesilovači  a ke zdroji mám Isotek Extreme

Josef I.

 

Dobrý den,

musím říct, že Zephyr T vypadá velmi solidně  a velmi mile mě překvapil. K uvažování o změně napájecího kabelu mě dovedlo porovnání zvuku mé sestavy a zvuku na obdobné sestavě v hifi studiu, kde to znělo o poznání lépe. Hlavní rozdíl u sestav byl v použité kabeláži, zejména u napájecích kabelů, kde v onom studiu byly použity vyšší řady Nordost. Po určitém hledání jsem dospěl k rozhodnutí vyzkoušet kabel od Noble Audio. Po výměně standardního kabelu dodávaného k zesilovači Audia Flight two za Zephyt T se zlepšil prostor nahrávky. Zvuk je jasnější a sytější. Nejvýraznější změna nastala u basů, kterých přibylo, ale přitom jsou slušně prokreslené a jdou o něco níž. S dosaženým výsledkem jsem velmi spokojený a to jde o kabel cenově daleko přijatelnější. Myslím si, že takto výrazná změna byla i proto, že původní kabel byl jednoznačně nejslabší článek sestavy. Děkuji za Váš vstřícný přístup.

Martin H.

 

Něco mi říkalo, že napájecí kabely od Noble Audia by mohly být ta pravá volba, jsou ještě za rozumnou cenu a mezi lidmi se šíří dobré zkušenosti. Musím konstatovat, že pro mě a můj systém se ukázal jako jednoznačně vhodnější model Zephyr2 a ten také pořizuji. Přinesl větší otevřenost než ZephyrT, ten mi svým sytějším podáním nižších středů a basů do mé představy o ideálu už tolik nezapadal.

Honza.

 

 

Ahoj,  ani na jednom zesilovači mi Zephyr nevadil. Je prostě vyrovnaný, ničím to nesere, nenafukuje to vyšší basy jako Furutechy levnější modely. Mám pocit, že je to takový vyrovnaný kabel, který nevnáší žádné nedostatky.

P.Š.

 

Především u CDP mi Zephyr přinesl vyjímečně realistický zvuk, s výborným prostorem, který se vyrovná Cardas Golden Reference. Hudba plyne pomalu, doslova teče, likvidita se nachází v celém pásmu. Nepřicházím ale v žádném případě o detaily, naopak, středy jsou nejlepší, jaké jsem kdy díky síťovému kabelu u mě doma slyšel. Vokály jsou neskutečně prokreslené (nebo řekněme opravdové), a tak to mám rád. Tleskot lidských rukou je v obýváku.
L.S.

 

Obecně se kabely u mě projevily víc, když byly porovnávány zapojené v předzesilovači, než před lištou.  Původní kabel  je Furutech Power flux.
Oproti Furutechu bylo u Zephyru všeho trošičku více, ale nevadilo, nic netahalo za uši, radost ho poslouchat. Řekl bych, že je živý, muzikální a “jiskří” . Oproti Furutechu je tam akorát malinký rozdíl někde v pozadí. Neumím to popsat a taky nevím jestli je to dobře u Furutechu, nebo u Zephyra.

V. N.

 

Zephyra  jsme vyzkoušeli na CD-čku  a pak jsme dali zpět můj Oyade Tunami.....po pár taktech jsem si řekl, aha asi budu měnit kabel....ale potom zase v něčem byl lepší ten Oyade. Kytary, které miluji mají u Oyade přirozenější zvuk Ten tvůj má asi trochu lepší prostor a zdá se, že i vzdušnost, Oyade je zase teplejší a trochu plnější - Ideál by bylo ty 2 kabely spojit dohromady, tak aby vynikly jejich plusy. Není to vůbec špatný kabel a v některých sestavách, či při jiném vkusu posluchače může být oproti Oyade jasnou volbou.

Mirek