Síťová filtrační jednotka

                                G a l a x y s

Představuji Vám nový model filtrační jednotky vyšší třídy. Je výsledkem snahy dosáhnout ještě přirozenějšího a věrnějšího zvuku připojené sestavy. Jednotka Galaxys je konstruována jako luxusní výrobek na počest výročí 20ti let trvaní značky Noble Audio.

Je proudově ještě více dimenzována než Sunrise v2.

 

Použité jsou výhradně prémiové součásti.

 

Cestu vedení síťového napájení přerušuje pouze nezbytně nutné minimální množství kvalitních mechanických spojů,  ostatní je pájeno vysoce vodivým bezolovnatým cínem.

Proudová kapacita použitého filtru pro napájení výkonových přístrojů (zásuvky AMP) disponuje 8.280W.

Při použití této jednotky nedochází k negativnímu ovlivňování dynamiky u zesilovačů, a to ani vysoce výkonných konstrukcí.

Jednotka potlačuje EMI/RFI rušení vyskytující se hojně v elektrickém rozvodu na všech třech vodičích a mezi nimi. Odstraňuje dále rušení mezi připojenými přístroji navzájem. Filtruje i stejnosměrnou složku, která při vyšší přítomnosti ve střídavém napájecím napětí mívá na svědomí brum zejména toroidních transformátorů a snížení jejich účinnosti.

Na zadním panelu se nachází 6 filtrovaných zásuvek, dvě označené AMP pro výkonové přístroje (koncové nebo integrované zesilovače) a čtyři s označením LINE pro linkové přístroje (CD, DAC, PHONO…)

 

Vlastnosti:

  • 2 plně filtrované zásuvky pro zesilovače s proudovou kapacitou 36A (8.280W)
  • 4 plně filtrované zásuvky pro linkové přístroje s proudovou kapacitou 10A (2.300W)
  • měděné a pozlacené kontakty vstupní zásuvky a pojistkového pouzdra zn. FURUTECH
  • výstupní zásuvky typu schuko, zlacené zn. FURUTECH.
  • kabelové propojení vodiči z postříbřené OFC s teflonovou izolací o průřezu 2,5mm2 zn. JANTZEN AUDIO
  • použití pouze kondenzátorů s papírovým dielektrikem zn. RIFA
  • DC filtr pro odstranění stejnosměrné složky
  • 5 navzájem oddělených obousměrných filtračních větví
  • tlumivka pro filtraci ochranného zemnícího vedení
  • celohliníhové šasi

 

 

Specifikace:

Počet výstupních zásuvek:  6

Proudové jištění: 16 A

Napájení:  AC 230V/50-60 Hz

Rozměry (š x v x h):  450 x 148 x 295 mm

Hmotnost:  9,8 kg

 

Cena:  33.600,- CZK

 

                         Varianta  "SILVER"

 

                           Varianta  "DARK"

                                                       

 

 

                                                   HODNOCENÍ UŽIVATELŮ

 

Výsledek zařazení jednotky Galaxys do mé hlavní sestavy s monobloky mě překvapil. Celková povaha zvuku se sice v zásadě nezměnila, zvuk je ale mnohem čitelnější, definovanější, lépe rozumím slovům ve skladbách, kde jsem předtím ne vždy zcela rozuměl. Jsou to změny od drobné po větší, vše hodnotím kladně, žádný negativní dopad, přibyly detaily a textura nástrojů i vokálů je patrnější a věrnější. Celkově si to zas užívám víc. Možná vnímám trochu lépe i prostor, ale u toho ještě váhám, zda to není už jen psychoakustika. Takže spokojenost.
Štěpán  J.

 

 

Doposavad jsem měl u mé sestavy výhrady k basům, po zapojení Galaxys si jich prostě nevšímám, jsou ok. Diamanda Galás a její piano i vokál mi vždy prověří zda některý článek řetězce nezpůsobí nudu a já se bál aby Galaxys nebyl brzdou. A není, jsem nadšený. Jednotka prostě dotáhla zvuk tam kde se mi líbí a rozhodně nebrzdí zesik. Vokál na konci skladby The Cloud od Susanne Abbuehl jen tak dodýchává tichonce konce slov – super  - dřív jsem to neslyšel.

Spokojený a hrdý uživatel, J.M.

 

 

Filtrační jednotka Galaxys i s kabely v pořádku dorazila. Vše bylo perfektně zabaleno. Zpracování filtrační jednotky i kabelů je špičkové,opravdová kvalita.  Po zapojení filtrace Galaxys se zvuk uklidnil a pročistil. Nástroje a hlavně ženské operní hlasy zní nádherně,posloucháno přes Sennheiser HD800 napájené SPaudio P1. Osvědčilo se mi zapojení Zephyr T před filtraci a Zephyr 2 do předzesilovače. Výsledkem je,že jsem se posunul kvalitou zvuku opět výš,jsem s Vašimi výrobky velice spokojen.

Martin H.

 

 

Dobrý den pane Rehbergere,

se zapojením jednotky Galaxys a třech kusů vašich napájecích kabelů (jeden k jednotce a dva jako náhrada standardních kabelů dodaných výrobci k přehrávači a zesilovači) se dostavil pocit zkultivovaných basů (zakulacení, neroztřepení, nedrnčení, prostě plný kompaktní tón i v basovém klíči) a zpřesnění výšek (detailní údery na činely, poklepy na bicí, údery na struny, zaoblení tónu trubky s dusítkem, hra na saxofon bez vtíravého pocitu, že mě kočka tahá za uši).

Celkově se zvukový projev dostal doslova o několik úrovní výš. Prostě jako kdybyste vzal celou partituru s notovým zápisem pro všechny nástroje (ať už pro symfonický orchestr nebo jazzový kvartet) a všechno jste z bodu A posunul do bodu B.  Poslech nás natolik nadchl, že jsme se rozhodli Vám hned napsat. A jedním dechem dodávám, že se moc těšíme, až budeme znovu poslouchat a poslouchat. 

Přejeme krásný den

Martina S. a Tomáš D.

 

 

Zdravím, 

Galaxys dorazil v pořádku .Jsem spokojen, po zapojeni se zvuk vyčistil, hlavně střední pásmo,  zpřesnily se vokály i na poslech potichu je tam více detailů, takže u mě dobrý.

Pěkný den, Roman