Síťová filtrační jednotka

      

 

                                 Sunrise v2

Vpusťte slunce do své sestavy ....

 

Tato filtrační jednotka je výsledkem hledání možností zlepšení akustického potenciálu audio sestavy odstraněním vysokofrekvenčního rušení napájecího  proudu bez negativního ovlivnění  dynamického chování zesilovačů. Proudová kapacita použitého filtru pro napájení výkonových přístrojů (zásuvky AMP) je 5.700W což je v této cenové hladině mimořádné.

Sunrise v2 je modernizovanou verzí jednotky Sunrise, "v2"  je osazena komponenty od jiného výrobce který garantuje výrazně nižší výrobní tolerance, došlo i k menšímu pozměnění topologie. Tyto změny přinesly trochu pevnější a světlejší podání výsledného zvuku oproti původní verzi.      Za velmi příznivou cenu jde o vhodnou variantu filtrace pro sestavy střední a nižší třídy.

Jednotka potlačuje EMI/RFI rušení vyskytující se hojně v elektrickém rozvodu na všech třech vodičích a mezi nimi. Odstraňuje dále rušení mezi připojenými přístroji navzájem a potlačuje stejnosměrnou složku, která při vyšší přítomnosti ve střídavém napájecím napětí mívá na svědomí brum zejména toroidních transformátorů a snížení jejich účinnosti.

V praxi se ukazuje, že jednotka neovlivňuje negativně dynamiku u zesilovačů, a to ani výkonných konstrukcí. U zákazníků napájí například tyto zesilovače:

Sroll Rhythm, McIntosh MA7900, MUSICAL FIDELITY M6500I, Vincent SV 238, B.M.C. M2, PSaudio A400, Parasound HALO A21, Audiolab 8200MB ....

Vlastnosti:

  • 2 plně filtrované zásuvky pro zesilovače s proudovou kapacitou 25A (5.750W)
  • 4 plně filtrované zásuvky pro linkové přístroje s proudovou kapacitou 8A (1.840W)
  • měděné a pozlacené kontakty vstupní zásuvky a pojistkového pouzdra
  • DC filtr pro odstranění stejnosměrné složky
  • 4 navzájem oddělené filtrační větve
  • tlumivka pro filtraci ochranného zemnícího vedení
  • celohliníhové šasi

 

 

Specifikace:

Počet výstupních zásuvek:   6

Proudové jištění:   16 A

Napájení:   AC 230V/50-60 Hz

Rozměry (š x v x h):  450 x 138 x 295 mm

Hmotnost:  6,4 kg

 

Cena:  19.400,- CZK

 

                           Varianta  "SILVER"

                           Varianta  "DARK"

       

Praxe ukazuje, že účinnost síťové filtrace je závislá na příslušné  místní situaci zarušení sítě a na citlivosti připojených audio přístrojů, tedy nelze jednoznačně paušalizovat zvukový přínos filtrační jednotky.  Proto se také níže uvedené hodnocení uživatelů ne vždy navzájem shodují.  Například někdo popisuje zlepšené podání předozadního prostoru, a jiný posluchač se ve svém hodnocení  vyloženě zmíní, že zrovna v tomto parametru nezaznamenal rozdíl. Každopádně po dvou letech výroby byla jednotka hodnocena v 90% případů jako jednoznačný přínos.                                                              

                                                                                  

                                                   HODNOCENÍ UŽIVATELŮ

 

Používám k plné spokojenosti filtraci od Noble Audio. Měl jsem delší dobu starší model Accuphase PS 500 kam nešel připojit zesilovač, tak jsem se poohlížel po něčem jiném, vyzkoušel jsem Gigawatt EVO 4 (dokonce 2x)...nakonec z těchto tří možností dopadl pro mně nejlépe Noble Audio. A není to jen pro potvrzené přísloví "za málo peněz - hodně muziky"

Nebudu se rozepisovat o konkrétních bodech co jak a v jakém pásmu jsem slyšel rozdílné, jelikož subjektivita je subjektivita a závěry jsou pro mě jasné a to mi stačí. Přehodili jsme třikrát kabely s/bez/s filtru v rozmezí asi dvou hodin a rozdíl je tak razantní, ze jsem ho vždy slyšel během několika tonu. Naposledy jsem po dvou minutách už ani neposlouchal dal. Stale nerozumím tomu, jak je možné, že v nové  zástavbě je toto tak jednoznačné.

J.P.

 

Dobrý den,
stal jsem se šťastným majitelem vašeho výrobku, síťového filtru.
Díky filtru se z mojí aparatury začala opravdu linout hudba a ne jen nějaký zvuk.

M.Š.

 

Zdravím

Jen malá připomínka-trošku mi na přístroji chybí indikace zapnutého stavu-zapomínám přístroj vypínat.:)

Jinak zatím velká spokojenost

S pozdravem R. H.

 

Zdravim do Usti...
Tak jsme na Morave rozsirili rodinu N.A. filtru. Vzal jsem ten svuj na test reprosoustav DA a puvodni majitel z toho byl uplne vedle. A ja taky. Teprve na kvalitnich reprosoustavach se projevil obrovsky vliv filtru. Navic u neho zjevne el. nebyla uplne OK - trafa monobloku hucela jako hrom. Po zapojeni brum O. Muj integrovany zesilovac se stal taky o mnoho zdatnejsim partnerem pro DA a bez nadsazky jsme se shodli (vcetne majitele BMC aparatury), ze tak krasne muzikalne vyvazeny, prirozeny a detailni projev nikdo necekal ani nahodou. Teprve s Vasim filtrem jde i z ne astronomicky drahych komponentu vymacknout vykon hodny o dost drazsi konkurence.
Takze vsechna cest.
Vladimir

 

 

Dobry vecer,

Po dnesnim poslechu jsem si jisty, ze filtr je prinosem a v mistech zarusenych RF a podobnym "smetim" naprostou nutnosti. Zmena ve zvuku je presne takova, jakou popisuji zkuseni a dlouholeti "hifici" Hlavne procisteni ve vyskach a vyssich stredech ....

Po čtvrt roce si dovoluji potvrdit, že filtr NA na velmi zarušeném místě funguje, jak jsem čekal  a hlavně nebrzdí! Dobrý poměr cena/výkon.

F.F.

 

Zdravím tě Pavle,
první, pro mě velice radostný poznatek byl, že veškerý parazit, který se mi dostával do sestavy, byl pryč. Nechal jsem vše zahřát a odporoučel jsem se do vedlejší místnosti. Asi po dvaceti minutách jsem se vrátil a nevěřil jsem svým uším. A to jsem si řekl, že nebudu ihned posuzovat a nechám to na druhý den.
Přesto se zatím nechci vyjadřovat, protože mám připojené pouze obyčejné síťové kabely, ale i tak jsem velice spokojený až unesený ...

Jarda.

 

Zdravím.dorazil v pořádku,musím uznat výrobek je to skvělý,účinný,nemám momentálně žádné super kable,takže jsem tam strčil co mám,téměř holografický prostor,vše čitelné,kontrabas se hodně blíží originálu(vemte v potaz kvalitu mého řetězce:Streamer Pioneer N.50.zesil.Prima luna prologue TWo,kt88,repro Proac 125 studio),nedovedu si představit co ještě vše se dá zlepšit,když by byl sit,filtr napájen ze sítě přes Zephyr T….

M.N.

 

Takze zasilka dorazila v poradku, ocenuji profi zpracovani Sunrise, opravdu moc povedene. Vcera nebylo moc casu otestovat takze jsem to jen zapojil a asi hodinu vecer poslouchal. Prijde mi to dobre (vic dozvuku, "hladsi" zvuk bez omezeni dynamiky) ale zasadni porovnani planuji o vikendu, kdy porovnam s fitrem a hned potom bez filtru. Co me fakt upoutalo je fakt, ze kdyz dam pauzu na prehravaci tak z reproduktoru není slyset zadny sum nebo brum ze stredo- a vyskovych menicu. Za celych 15let jsem to nezazil u zadne sve sestavy. Napr. s prackou PurePower se naopak jeste generoval navic brum, ktery tam nebyl tak vyrazny pokud jsem "jel bez pracky".

Dekuji  J.

 

Zapojením  filtrace Sunrise + Zephyr T k zesilovači došlo k zlepšení prostorovosti ve středním pásmu a tím také k lepšímu/čistějšímu podání zejména hlasů který je nyní výrazněji oddělen,je znatelné lepší doznívání tonů na středech a barevnější podání a doznívání basových zvuků, pozadí/ticho mezi hudbou je znatelně jakoby hlubší,došlo taky k celkovému zklidnění hudby,trochu umírnění na výškách.

Josef I.

 

Musím uznat,že již po prvním zapojení  je slyšet rozdíl.
Pásma se krásně oddělila,vše se rozjasnilo a zpřesnilo,jako by zmizel mlžný opar. Na mé sestavě (Audia Flight FL Three S,CD Marantz 8005, Sonus Faber Venere 2.5, kabeláž Furutech Evolution II) vnímám výrazný rozdíl v basech-zpevnění a prohloubení,a pak prostor. Rozšíření scény jak do šířky,tak hlavně do hloubky.
Díky moc za dobrou práci a přístup.
Málem bych zapomněl na napájeci kabely Zephyr -T, jednoznačně vynikající.

S pozdravem René F. 

 

Dobrý večer,

vše dorazilo v pořádku.

Již při prvním poslechu, jednotka i kabely, naplnily mé očekávání. Doposud jsem nepoužíval filtrační jednotku, po zapojeni nastalo celkové zlepšení. Vše se pročistilo. Lepší prostor překvapivě i dynamika. Došlo k větší separaci nástrojů a interpreta, především při vyšší hlasitosti nedochází k splynutí. Zpěvák jako by přistoupil o dva kroky blíž. Přibylo více detailů.

S pozdravem

David S. 

 

 

Dobrý den, 

i na "syrových" komponentech (Sunrise a Zephyr T)  jsem vypozoroval zpevnění basů, vyčištění středů, vyhlazení výšek a celkové výrazné zklidnění přednesu, samozřejmě kromě faktu, že aparatura hraje i odpoledne stejně jako ve 4 hodiny ráno.

Jediné, na čem se u mě filtrace příliš neprojevila bylo zlepšení prostorového podání zvuku, ale to je tím, že již předtím jsem měl prostor velmi slušný (gramo s Ortofon 2M black), ale i tam jsem nějaké zlepšení našel......
Aparaturu mám od Rotela, takže spíš levnější záležitost, celkový přínos filtru hodnotím jako hodně dobrý, nákup se rozhodně vyplatil.

Mějte se fajn a přeji dostatek spokojených zákazníků,

Pavel R. 

 

K napájení Sunrise používám váš Zephyr T, a v kombinaci se samostatným přívodem od domovního rozvaděče  je zvuk čistý, na denní době nezávislý, detaily prokreslené (z gramo i z CD), levopravý prostor velmi přesný, předozadní také, basy pevné, u složitějších zvuků (orchestr, freejaz atd..) je slévání zvuku závislé na nahrávce. Povedený výrobek, za svou cenu paráda.

Rožníček Pavel 

 

Zdravím Vás.

po třídenním poslechu, zkoušení a hodnocení se pokusím napsat své poznatky.

Dynamika: v podstatě žádný rozdíl od původního zvuku, pokud, tak opravdu minimální úbytek dynamiky a maličko hladší celkový projev.

Bass: ani víc, ani méně basů, ale došlo k jejich zpevnění a zrychlení (nejlépe to u mne bylo v nahrávkách slyšet na baskytaře).

Středy: zklidnění, pročištění a zpřesnění reprodukce v podstatě u jakéhokoliv hudebního žánru.

Výšky: zmizela jiskrnost činelů, trianglu ap. Také zde zpřesnění a taková lepší identifikace stejně jako u středů.

 Prostor: zde největší přínos jednotky pro moji sestavu. Objem zvuku se zvětšil, nástroje oddělily a levopravý prostor je na jedničku.

Detailnost: díky celkovému pročistění a zklidnění od nižších středů až do výšek se prokreslily věci, které byly již i dříve slyšet, avšak teď jsou jaksi čistější či zřetelnější.

Jednotka přinesla do mého hifi progresi a zlepšení.

S pozdravem hudbě zdar a hifi zvlášť,

Dušan VACEK 

 

 

Zdravím Vás,

Dôkladne zabalené,filtračná jednotka Sunrise aj káble pekne spracované.

Zatiaľ moje dojmy na zosilovači Naim Supernait2 a Spendor D7 sú:

Vetší kľud v nahrávkach,vetší objem basov a scény.Taký celkovo dospelejší,hladší zvuk.

Zephyr 2 je svetlejší,detajlnejší s menším basom než Zephyr T.

Po viacnásobnom prepájaní som Zephyr T zapojil zo zásuvky do filtra a Zephyr 2 s fitra do zosilovača..

Rozhodol som sa,že si nechám aj Zephyr 2, nahradí štandardný kábel dodaný s zosilňovačom Naim Audio

Hodnotím jednotku Sunrise i káble ako prínos.

S pozdravom

Jozef M.

 

 

Dobrý večer,

tak jednotka Sunrise přinesla kontrolu a čistotu basů (včetně podání "níže"), lepší rozlišení, nebo spíš klid na pozadí a zvětšil se prostor. Změny nebyly na první poslech "úplně" výrazné, ale už bych se nedokázal vrátit zpět přímo na síť.

Děkuji mnohokrát za jednotku a nové zkušenosti.

S pozdravem Radek M.

 

 

 

Zdravím,
Dnes mi nová filtrace Sunrise v2 bezpečně zabalená dorazila,vypadá velmi pěkně. Od zapojení se nemůžu od poslechu utrhnout, dávám na kolotoč jednu desku za druhou a nemůžu se toho nabažit, zdá se jako by vše bylo v jiném levelu. Od zásuvky Furutech vede k filtraci kabel Zephyr T. Těším se,že celý víkend proposlouchám.

Druhý den stále poslouchám a nevycházím z údivu, znatelná zlepšení úplně ve všem.

Jan P.

 

Dobrý den, Pavle,

zhruba půl roku jsem používal lištu Gigawatt PF-1e, s touto rozvodnou lištou jsem používal kabely Sroll, které mi zvukově velmi vyhovují a myslel jsem si, že toto řešení je moje konečná. O změně filtrace jsem začal uvažovat po zakoupení dvojice monobloků u kterých mi lišta Gigawatt již ubírala na dynamice, ale pěkně vyčistila prostor. Po zapojení filtrace Sunrise v2 dynamika zůstala při plné síle a navíc se ještě víc vyčistilo pozadí nahrávek a vytvořil se v prostoru zvuku klid ve spojení s jasnějším podáním ve všech pásmech.

Tím, že Sunrise v2 má několik samostatně filtrovaných zásuvek nenastává znečištění elektrickým proudem u připojených přístrojů navzájem a celý hifi řetězec tak lze napojit k plné spokojenosti a bez kompromisů na jedinou filtraci.     

S pozdravem,

Matúš D.

 

PS Audio PPP vystriedal filter Noble Audio Sunrise V2. Pred jednotkou je kabel Zephyr T. Proti PS je vacsia dynamika a objem. Cistota a rozlisenie je porovnatelne s PS Audio, len je zvuk o nieco este prirodzenejsi.

V.M.

 

Dobrý den,
 
měl jsem doma na ozkoušení váš síťový filtr. Myslel jsem, že mě tohle mine, ale ukázalo se, že mám před sebou řešení této otázky protože ono to opravdu funguje. Už vím, že filtr potřebuji :-)

Tímto u vás objednávám filtr Sunrise V2 v provedení DARK.
 
  Děkuji,
  Jiří K.

 

Dobrý den,

Veškeré reakce, na změnu zvuku s filtrací,co jsem kdy četl,jsem tak nějak nebral vážně a připadalo mi to občas přetažené za vlasy. Po poslechu Sunrise v2 a komplet vaší napájecí kabeláže  jsem se však přesvědčil, že takové zázraky se opravdu dějí a ohromen zvukem, jsem Vám hned musel volat. Filtr zcela "překopal" scénu jak předozadní tak pravolevou, v tom dobrém smyslu. Nebudu přehánět, když jsem si občas připadal jak v halucinaci, když jsem ve zdi před sebou hledal toho a toho muzikanta. Ten a ten nástroj tam a jiný tamhle a nebo zpěvačku. Prostorová scéna se zkrátka krásně rozvrhla. V mém hudebním portfoliu je dost akustické hudby a jsem moc rád, že nástroje jež ve skladbách hrají, znějí najednou  jako opravdové akustické nástroje a ne jen jako nějaký digitálně stvořený zvuk.

Asi se budu opakovat, ale díky vaší filtrační jednotce  jsem objevil v hudbě více detailu, prostoru, tóny již nezní zastřeně, ale krásně čistě, zřetelně. Basy nejsou rozmazané, ale jednotné, střední pásmo se nenechává zahanbit a výšky lahodí uchu.

S pozdravem,

velmi spokojený zákazník, T.H.

 

Dobrý deň,
 zvuku Sunrise v2  musím pochváliť, účinok Vašej filtrácie je značný, čo len potvrdzuje koľko rušenia v sieti sa nachádza v panelákovom dome, kde bývam. Cez víkend dopoludnia sa často nedá ani počúvať, no dnes som s tým problém nemal.


S pozdravom
J. Z
.